ترامپ: امريکا به دنبال نفت خاورميانه است

به نقل از رويترز، دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمريکا در اظهاراتي در جريان رقابت‌هاي انتخاباتي و در بين طرفداران خود در لاس وگاس اذعان کرد که ارتش تروريست آمريکا به بهانه مبارزه با داعش به دنبال نفت خاورميانه است.

دونالد ترامپ مدعي شد: «ما داعش را صددرصد نابود کرديم. ما آن را از سوريه بيرون رانديم.»

رئيس‌جمهور آمريکا اذعان کرد: «البته بخش نفتي را نگه داشتيم. ما اين قسمت را نگه داشتيم. گفتند که آن (نفت) از حضور نظاميان ما در سوريه خوشش مي‌آيد.»

ترامپ افزود: «ما هم نيروهايمان را حفظ کرديم تا نفت را حفظ کنيم. ما بايستي در عراق نيز همين کار را مي‌کرديم. من اين کار را مي‌کردم و پول زيادي از اين نفت به دست مي‌آوردم.»

رئيس‌جمهور آمريکا پيشتر نيز در نشستي خبري در کاخ سفيد بار ديگر هدف از حضور در سوريه را نفت اين کشور عنوان کرد و گفت: «من نفت را دوست دارم.»

بيست و دوم آبان هم ترامپ در ديدار با رجب طيب اردوغان، همتاي ترکيه‌اي خود، در واشنگتن گفت: آمريکا نيروهاي خود را فقط براي حفاظت از نفت در سوريه نگاه داشته است.

او بار‌ها ابراز تمايل کرده که نيرو‌هاي آمريکايي مستقر در سوريه بايد به خانه بازگردند، با اين حال، بخش اعظم نيرو‌هاي باقيمانده آمريکا در سوريه در مناطق نفت‌خيز اين کشور و در جوار ميادين نفتي حضور يافته‌اند. رئيس‌جمهور آمريکا نيز علي‌رغم تصميم خود براي خروج نيروهايش از سوريه اعلام کرده واشنگتن علاقمند است حفاظت از نفت سوريه را برعهده بگيرد و بايد مراقب نفت اين کشور خاورميانه‌اي بود.

در اين ميان، وزارت دفاع روسيه ارتش آمريکا را به کمک در عمليات قاچاق نفت سوريه به خارج از اين کشور متهم کرده و با انتشار عکس‌هاي ماهواره‌اي از ميادين نفتي که تحت کنترل آمريکاست اين موضوع را اثبات نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بازیافت لبیک؛ طراحی فرهنگی مذهبی مجله اینترنتی بروزنت تصویر زمینه Kimm آموزیت صُحُفٍ مُطَهَّرَه این جا خانه ی من است.پلاک 221 خیابان بیکر. دانشکده مستقل کانگ فو توآ 21 کرمان-ماهان